Blog

FOTOFEST 2013

01.12.2013 14:02

Foto Namiesto diamantov 1, a podobná 2. boli vybrané v súťaži vedeckej foto FOTOFEST MFF UK v Prahe na výstavu, otvorenie 28.11.2013.

Táto bola zároveň na titulke kalendára a víťazná v kategórii Rozšírené smysly a obraz přírodních jevu. 

Ďakujem porote, je to veľmi potešujúce a motivujúce, a cena ma dojala.


 

stopy minulosti

25.09.2013 12:11

Len nedávno klesla voda Váhu, zďaleka si dotiahla staré kreslo pre všetkých unavených. I slnko už zaspávalo na horizonte a dlhé tiene sa plazili meandrami stôp, cudzí pes bežal okolo mňa.. Kostry stromov ležali na pláži a iní pamätníci sa držali brehu koreňmi, vytiahnutými dovysoka, akoby sa nevedeli rozhodnúť, kde je zem. Stopy človeka, zvierat a mušlí...na tabuli z piesku, príbehy, ktoré treba čítať. Siluety rybárov, volaviek a žeriavov stáli v tichu ako ikony tohto miesta môjho detstva.

motýlia show

16.06.2013 18:59


Motýlí trepot, no proste žili..

Dlho som túžila ísť na motýliu show, keď som sa tam nakoniec dostala, najviac ma chytili tie, ktoré padli do vody, tie, ktoré sa trepotali pri okne, v túžbe za svetlom a slobodou. Mám ich v pamäti, prilepených na oknách...mám ich aj v archíve.

Odfotila som si, i to ako sa tlačia na kŕmidle, aj pokojný oddych na steble...jedna z nich je vo fotogalérii ako snívanie o exotike. Už  netúžim ísť na motýliu show.

A tak končia sny...nielen o motýľoch, exotike, ale i lepšej a spravodlivejšej spoločnosti. Show, v ktorej mnohí padnú do vody, a iní sa trepú za svetlom, prilepení na okne.., tam kde nie je skutočná sloboda.

Motýlia show je všade okolo nás, našla som ich plávať v sude s dažďovou vodou a následne odletieť, iné sa tak trepali, že v ňom zanechali mliečnu dráhu svojich krídiel a zostali..

Záznamy: 7 - 9 zo 14
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>